Arsen Dalibaltayan, izvođač na Beethoven maratonu

Posted on Posted in Beethovenov klavirski maraton

ARSEN DALIBALTAYAN (2003.), rođen u obitelji istaknutih glazbenika, započeo je s učenjem klavira već u dobi od pet godina. Bio je učenik Glazbene škole Pavla Markovca u Zagrebu u razredu prof. Jasne Rebe, a trenutno je student 2. godine Muzičke akademije u Zagrebu u klasi prof. Rubena Dalibaltayana. Od 2014. godine također je student Međunarodne muzičke akademije u Lihtenštajnu gdje pohađa majstorske tečajeve prof. Milane Černjavske, Claudia Martineza Mehnera i Pavla Gililova. Također je pohađao seminare prof. Grigorija Gruzmana i Natalije Trull. Višestruki je pobjednik državnih i međunarodnih natjecanja od kojih se ističe Virtuosi di musica u Usti nad Labemu, Češka, EPTA u Osijeku i Mladi Virtuozi u Zagrebu. Također je sudjelovao na festivalima poput Next Generation i VP Bank Classic u Švicarskoj, Classical Young Stars Concert Series u Austriji, Splitsko ljeto i Darko Lukić u Osijeku. Posljednjih godina ostvario je uspješne nastupe u Hrvatskoj, Sloveniji, Češkoj, Rusiji, Njemačkoj, Austriji, Italiji, Švicarskoj, Lihtenštajnu i Singapuru.