/ O Erasmusu i važni kontakti

Erasmus je vodeći program obrazovanja i osposobljavanja u EU te jedan od bitnih programa mobilnosti i izvan granica EU, u okviru kojeg je moguće ostvariti individualnu i skupnu mobilnost, sudjelovanje u nastavnim programima na stranim institucijama, obavljanje stručne prakse u stranim tvrtkama i institucijama u kulturi, kao i sudjelovanje u Erasmus projektima umjetničkog i znanstvenog karaktera.

U dosadašnjem iskustvu Akademija za umjetnost i kulturu ostvarila je znatan broj suradnji s programskim i partnerskim zemljama, ugostila inozemne studente, nastavnike te nenastavno osoblje, kao što su i studenti, nastavnici i nenastavno osoblje Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku boravili u inozemstvu.

Inozemne visokoškolske institucije s kojima Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku ima potpisan Erasmus sporazum o suradnji možete pronaći ovdje.

Institucije relevantne za Akademiju potražite u popisu pod AKADEMIJA ZA UMJETNOST I KULTURU (AUKOS).

Erasmus koordinator na Akademiji za umjetnost i kulturu:

Izv. prof. dr. sc. Katarina Žeravica

e-mail: kzeravica@aukos.hr