/Sveučilišni specijalistički studij Odnosi s javnošću i komunikologija

/ O studiju

Sveučilišni specijalistički studij Odnosi s javnošću i komunikologija nudi kritičku analizu znanstvene teorije i napredno razumijevanje prakse i problematike upravljanja odnosima s javnošću i komunikacijom u javnim institucijama u kulturi i području kreativnih industrija, tvrtkama u gospodarstvu kao i organizacijama u javnom i civilnom sektoru. Novom naraštaju izvršitelja (menadžera i suradnika u odnosima s javnošću i korporativnim komunikacijama), ne samo u kulturi i kreativnim industrijama nego i sveukupnom javnom, privatnom i civilnom sektoru, neophodna je sve veća razina komunikacijskih, menadžerskih i strateških znanja kako bi bili pripremljeni na donošenje složenih odluka i uspješno provođenje planiranih projekata u dinamičnom okruženju medija, kulturnih i kreativnih institucija i organizacija, ekonomije i društva u nacionalnom i u međunarodnom okruženju. Studij polaznicima osigurava novu razinu specifičnih znanja i vještina koja će im unaprijediti nastup na tržištu i održivu karijeru, a koja su potrebna u tržišnom okruženju novih informacijskih i komunikacijskih tehnologija i digitalnoga društva.

/ Što ćeš raditi na studiju?

• Poseban naglasak stavljen je na nove izazove koje nosi digitalna revolucija.
  • Menadžment sadržaja u odnosima s javnošću, oglašavanju, novinarstvu te produkciji i konzumaciji sadržaja na društvenim mrežama, mrežnim medijima kao i u tradicionalnim medijima.
  • Koristit će se suvremene nastavne metode poput interaktivne, problemski usmjerene i motivirajuće nastave u malim studijskim grupama, shadow-learning – rješavanje problemskih zadataka uz mentorstvo nastavnog osoblja i stručnjaka iz relevantnog područja.
  • U okviru vježbi predviđeno je obrađivanje slučajeva i uz pomoć stručnjaka iz prakse.
  • U okviru seminarske nastave predviđeno da se teorijski koncepti obrađuju kroz njihovu primjenu u praksi.

/ Što ćeš raditi poslije studija?

• Moći ćeš se profesionalno baviti odnosima s javnošću i komunikologijom.
  • Radit ćeš u institucijama, tvrtkama, organizacijama, udrugama ili ćeš biti free-lancer.
  • Tvoje znanje bit će korisno kako u internoj komunikaciji unutar organizacije tako i u vanjskoj.
  • Tvoja diploma može ti omogućiti kako poslovno tako i financijsko napredovanje.
  • Profesionalno ćeš se baviti integriranim komunikacijama.