Rođendan umjetnosti: na središnjoj svečanosti u Zagrebu sudjelovao je i OZIS (17. 1. 2024.)

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti

Rođendan umjetnosti obilježava se od 1963., kada je francuski umjetnik Robert Filliou 17. siječnja proglasio milijuntim rođendanom umjetnosti, a zagrebačke umjetničke akademije za taj dan pripremaju raznovrstan program namijenjen svim uzrastima kojim će pružiti uvid u posebnosti visokog umjetničkog obrazovanja.

Kao gosti nastupili su i studenti našega Odsjeka za instrumentalne studije i kompoziciju s teorijom glazbe Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku:
Martina Kuterovac (studentica I. godine sveučilišnog diplomskog studija Klavir) pod mentorstvom prof. art. Konstantina Krasnitskoga, Karlo Čatić (student II. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Žičani instrumenti, smjer Tambure) s klavirskom pratnjom (Martina Kuterovac, studentica I. godine sveučilišnog diplomskog studija Klavir) pod mentorstvom prof. dr. sc. Vladimira Vladimirova, asistenta Darka Čuvidića i umj. suradnice Yuliye Krasnitskaye te Vanesa Iličić (studentica I. godine sveučilišnog diplomskog studija Gitarska pedagogija) pod mentorstvom Xhevdeta Sahatxije, umj. savjetnika.

Hvala i prof. art. Davoru Bobiću, voditelju projekta.

Čestitamo rođendan umjetnosti svim mladim studentima umjetnicima uz zahvalu našim studentima i mentorima za sudjelovanje!