11. Međunarodna studentska kiparska radionica u drvu Jarčevac

11. Međunarodna studentska kiparska radionica u drvu Jarčevac

14.10.-20.10.2019.

Šuma Jarčevac, Petrijevci

11. Međunarodna studentska kiparska radionica u drvu Jarčevac, radionica je za studente Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku i goste: studenate i profesore likovnih akademija iz bližeg okruženja. Ove godine, uz voditelje radionice Margaretu Lekić i Tihomira Matijevića i asistenticu voditelja Josipu Stojanović, sudjeluju studenti Akademije za umjetnost i kulturu: Valentina Damjanović, Katarina Čović i Josip Pratnemer, s Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu: Matei Šipoš te s irskog Instituta za umjetnost, dizajn i tehnologiju (IADT) u Dublinu: studentica Leanne Scanlon. Radionica traje tjedan dana, tijekom kojih sudionici u prirodnom okruženju izvode autorske skulpture u drvu. Radionica ima naglasak na klasičnoj likovnoj obradi drveta, gdje studenti uz prethodnu pripremu, te stručnu pomoć profesora, mentora i šumarskih majstora realiziraju svoje autorske skulpture.

Kako bi se proširio krug do sada gotovo nepostojeće umjetnički aktivne publike na internacionalnoj, državnoj, široj i užoj lokalnoj razini te kako bi se involvirali građani svih uzrasta, na ovogodišnjoj 11. po redu radionici, bit će održani popratni događaji vezani za samu radionicu. Radionica će biti svakodnevno Otvorenih vrata, primat će goste iz lokalnoga područja i grada Osijeka, bit će održana predavanja i prezentacije dosadašnjih umjetničkih ostvarenja s radionica u zadnjih deset godina te prezentacije umjetničkih ostvarenja studenata, gostiju umjetnika i profesora. Predavanja i prezentacije su također otvorenoga tipa tako da po želji mogu sudjelovati i ostali zainteresirani. Na kraju radionice, kao i do sada, bit će organizirane izložbe otvorenoga i zatvorenoga tipa u izložbenim prostorima.