Gostujuće predavanje: predstavnici tvrtke Culex d.o.o. Osijek – Mario Mikić-Vučak (direktor) i Darko Bilandžić (voditelj marketinga)

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti
Na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije u srijedu, 29. travnja, gostujuće predavanje posredstvom platforme Zoom održali su Mario Mikić-Vučak (direktor) i Darko Bilandžić (voditelj marketinga), predstavnici tvrtke Culex d.o.o. Osijek koja se zadnjih nekoliko godina etablirala u implementaciji novih tehnologija i tehnoloških rješenja u različitim područjima djelovanja. Predavanje je organizirano u okviru nastave kolegija Teorija medijske umjetnosti (nositelj izv. prof. dr. sc. Vladimir Rismondo; Tomislav Levak, asistent) za dio studenata 1. godine diplomskoga studija Mediji i odnosi s javnošću te Menadžment u kulturi i kreativnim industrijama.
Tema predavanja bila je VR ARt, a bilo je riječi o korištenju i primjeni virtualne stvarnosti (virtual reality – VR) i proširene stvarnosti (augmented reality – AR) u različitim područjima, osobito u kulturi, umjetnosti i medijskoj umjetnosti. Predavači su odgovorili i na niz pitanja studenata i nastavnika. Obojici zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i trudu, a, nakon što budu ukinute zaštitne i preventivne mjere, dogovoreni su i terenska nastava, odnosno studijski posjet studenata sjedištu tvrtke i upoznavanje s njihovim projektima.