Ishodi učenja MA Mediji i odnosi s javnošću

1. ODSJEK ZA KULTURU MEDIJE I MENADŽMENT

Naziv studijskog programa: Diplomski sveučilišni studij Mediji i odnosi s javnošću (jednopredmetni i dvopredmetni)

Ishod učenja studijskog programa 00297 00298 00299 00300 00301 00302 00303 00304 00305 00306 00307
Predmeti (obavezni)
Medijske teorije i društvo X X x
Upravljanje u odnosima s javnošću X X X x x
Digitalno izvještavanje i novi mediji X x X x x
Medijski praktikum 1. (radio produkcija i radijski formati) X X x x
Medijske i kulturne politike X X X x
Medijski praktikum 2. (TV produkcija i televizijski formati) X X x x x
Diplomski rad x x X x x X x x
Praksa/asistentura x x x x x x

Legenda:

Labela IU Opis ishoda učenja
00298 Kritički vrjednovati medijske fenomene u raznovrsnim odnosima u cilju rješavanja novih i složenih problema u nepredvidivim situacijama.
00299 Samostalno upravljati,  uz mogućnost vođenja, sofisticiranim komunikacijskim procesima pri izradi komunikacijskih strategija i planova, medijskih politika, kampanja, javnih nastupa i sl. u međunarodnom i multikulturnom kontekstu
00300 Provesti inovativna komunikacijska i medijska istraživanja uz primjenu složenih  i odgovarajućih metoda  u interdisciplinarnim timovima.
00301 Voditi procese kreiranja medijskih i kulturnih politika temeljenih na obilježjima i specifičnosti različitih medijskih sustava i  kulturno-medijskih politika.
00302 Kritički vrjednovati temeljna obilježja novih medija s teorijskog i praktičnog stajališta.
00303 Samostalno oblikovati projekte u digitalnom okruženju s multidisciplinarnim timovima imajući u vidu komunikacijske zahtjeve, društvenu uvjetovanost, interaktivnost okruženja.
00304 Upravljati različitim medijskim platformama (fotografija, film, video, web-oblikovanje) uz preuzimanje osobne i timske odgovornosti za donesene odluke u nepredvidivom digitalnom okruženju i uvjetima nesigurnosti.
00305 Povezivati determinističke medijske teorije u različitim kontekstima kao temelj za kreativno promišljanje o konceptima  demokracije, političkim procesima, medijalizaciji politike i spektakularizaciji kulture u brzo promjenjivom globaliziranom okruženju.
00306 Izvoditi složene procese vizualizacije podataka u svrhu oblikovanja medijskog sadržaja, alata i hibridnih formi na digitalnim platformama primjenom odgovarajućih metoda, instrumenata i alata.
00307 Samostalno konstruirati plan provedbe specifičnih  tehnika  odnosa s javnošću u različitim područjima, nepredvidivim situacijama sukladno načelima struke i uvažavajući društvenu i osobnu odgovornost