Izložba “Neoplanta” – radovi studenata AUKOS-a prema romanu Laszla Vegela

Posted on Posted in Likovni_obavijesti
Otvorenje izložbe održat će se u četvrtak 20.10.2022. u 13:30 sati u Galeriji Waldinger. Izložba se otvara u okviru Intermedijalnog festivala književnosti PUnKt, u organizaciji Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku. Nakon otvorenja slijedi razgovor s interpretiranim književnikom Laszlom Vegelom.
Izlažu: Stela Brkanić, Gabriela Ilić, Diana Mor, Stella Perica, Lucija Tolić
Mentorica: Kristina Marić Lozušić
o izložbi:

“Skupna izložba studentskih radova referira se svojim nazivom “Neoplanta” na roman književnika Laszla Vegela. Izložba okuplja mlade autorice, koje primarno kroz medij fotografije bilježe prostorne odnose iz svoje neposredne okoline. Nenametljivo i pronicljivo nijansiraju slojevitost struktura, koje grade složeno gradsko tkivo Osijeka. Laszlo Vegel u romanu Neoplanta ili obećana zemlja vrlo živopisno prikazuje identitet, naboj i šarm Novog Sada. Radovi mladih autorica bilježe jednu drugačiju stvarnost, nove okolnosti jednog novog Balkana, koji je znatno tiši, mirniji i gotovo opustošen u odnosu na onaj prošlostoljetni o kojemu piše Vegel. Ono što svakako veže ove dvije različite perspektive je spretno ocrtavanje grada i razlaganje njegovog složenog habitusa. Nova generacija otkriva na koji način doživljava suvremeno okruženje te koliko ga je spremna i hrabra reinterpretirati i rekreirati.”

(ulomak iz teksta Kristine Marić Lozušić, “Neoplanta – ista i sasvim različita”)

Cijeli program festivala možete pogledati ovdje: