Mihovil Begović – izvođač na Beethoven maratonu

Posted on Posted in Beethovenov klavirski maraton

Mihovil Begović rodio se u Zagrebu, a potom završio osnovnu i srednju školu u Vinkovcima. Završio je paralelno opći smjer gimnazije i srednju glazbenu školu Josipa Runjanina, a ove akademske godine je upisao prvu godinu klavira na osječkoj Akademiji u klasi prof. Konstantina Krasnitskog.

Sudjelovao je na brojnim internim školskim natjecanjima gdje je osvajao visoke nagrade. Ujedno, u kategoriji klavirskog dua na natjecanju Davorina Jenka u Beogradu dobio je najviše bodova. Na natjecanju u Bijeljini osvojio je prvu nagradu i sudjelovao je na Sonusu u Slatini.  Pohađao je brojne seminare u Varaždinu, Osijeku te u Grožnjanu. Sudjelovao je kao klavirska pratnja na kulturnim zbivanjima u organizaciji grada Vinkovaca: na Adventu, Jutru i večeri poezije, u promociji gradske knjižnice, nastupi u kazalištu i drugo.