Nastup studenata i nastavnika mentora Odsjeka za instrumentalne studije i kompoziciju s teorijom glazbe na Koncertu 4 Akademije u sklopu 53. Varaždinskih baroknih večeri (2. 10. 2023.)

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti

Ponosni smo na naše studente Karla Čatića, Sebastijana Kovačevića, Ivana Bazarotu te ass. Martina Marijanovića i mentora Vicu Zirduma, umj. suradnika, koji su nastupili na Koncertu 4 Akademije u sklopu 53. Varaždinskih baroknih večeri!

Hvala našem prof. art. Davoru Bobiću za poziv i organizaciju!

“Koncert 4 Akademije ponovo predstavlja ponajbolje mlade studente za sve 4 hrvatske glazbene akademije i tako Varaždin i Varaždinske barokne večeri ponovno spajaju Zagreb, Split, Osijek i Pulu. Po samom nazivu koncerta Solo-Tutti zna se da će se predstaviti solisti, ali i komorni sastavi i ansambli. Fokus programa bio je na koncertima Johann Sebastiana Bacha, Vivaldija i Telemanna. Posebno bih izdvojila mladog čembalista Benjamina Polhea koji unatoč poteškoćama neumorno i sa strašću pristupa sviranju svog instrumenta i na tom putu ništa mu nije prepreka u glazbenom izražavanju na njegov način, što nas je zapravo sve oduševilo”, istaknula je mentorica projekta redovna profesorica na Muzičkoj akademiji u Zagrebu Laura Vadjon.

/Fotografija: FB Varaždinske barokne večeri/