Održano gostujuće predavanje Brune Philippa (7. 11. 2023.)

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti

Hvala gostujućem predavaču Bruni Philippu za inspirativno i motivirajuće predavanje našim studentima!

Bruno Philipp diplomirao je klarinet na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Prepoznatljiv umjetnički izričaj izgradio je na Konzervatoriju u Parizu za vrijeme trogodišnjeg usavršavanja te na brojnim seminarima kod renomiranih svjetskih klarinetista.

U svojoj karijeri bilježi brojne solističke nastupe, dugogodišnju uspješnu suradnju s pijanistom Ivanom Batošem, orguljašem Edmundom Andler Borićem, solističku suradnju s orkestrima i sastavima: Simfonijski orkestar HRT-a, Tamburaški orkestar HRT-a, Zagrebački solisti, Hrvatska komorna filharmonija, Ansambl LADO, Hrvatski komorni orkestar, Zadarski komorni orkestar, Filharmonija Transilvanija, Orkestar Muzičke akademije, Fraktali, Gudački kvartet Rucner, Gudački kvartet Porin, Camerata Cantilly, Papandopulo kvartet. Član je Zagrebačkoga puhačkog trija, trija Solenza, Zagreb klezmer trija, ansambla Mise-En-Scene. Dugogodišnji je pedagog u statusu profesora savjetnika na Glazbenoj školi Blagoja Berse u Zagrebu. Od 2023. zaposlen je kao prvi klarinetist u orkestru Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.