Radionice povodom Noći knjige 2021.

Posted on Posted in Knjižnica_obavijesti

U sklopu Godine čitanja, a kao priprema za Noć knjige 2021., održane su tri radionice o umjetnosti čitanja na glas za učenike petih i šestih razreda O. Š. F. K. Frankopana u Osijeku. U suradnji s nastavnicama Mateom Jukić, Anitom Pejić-Barišić i Idom Pettö, radionice su držali Selena Andrić, umjetnička suradnica na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, te Dominik Karaula i Anabela Sulić, studenti 3. godine preddiplomskog studija za glumu i lutkarstvo pri Odsjeku za kazališnu umjetnost na Akademiji. U svrhu poboljšanja sposobnosti čitanja, javnog nastupa, ali i poticanja ljubavi prema čitanju, učenici 5. c, 6. b i 6. c razreda naučili su lijepo i izražajno čitati pjesme i kratke prozne ulomke vezane uz temu Osijeka, a koji su odabrani iz Osječke čitanke I. : Sretne ulice koju su priredili Helena Sablić Tomić i Goran Rem. Naučeno na radionicama učenici će imati priliku prezentirati u Noći knjige 23.4.2021. od 17,30 sati na trgu Sv. Trojstva u Tvrđi. Naime, ovogodišnju Noć knjige Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku organizira u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku, Filozofskim fakultetom Osijek, te Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek. Na taj način će ova Noć knjige obuhvatiti građane Osijeka svih dobnih skupina koji će na ulicama, parkovima i trgovima svojeg grada čitati jedni drugima osječke autore, te pokazati pozitivnu i ljekovitu moć knjige i čitanja.