Uspješno Održana Jednodnevna Radionica u Kneževim Vinogradima

Posted on Posted in Centar za kulturnu baštinu aktivnosti

Jednodnevna studentska radionicu posvećena istraživanju tradicionalne arhitekture i kulturne baštine uspješno je organizirana u Kneževim Vinogradima 29. studenog 2023. Organizator radionice bio je Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek, a voditeljica projekta bila je izv. prof. dr. sc. Dina Stober, koja je predstavila EWAP projekt pod nazivom “Documenting chardak house for preserving endangered wooden structure along Drava and Danube rivers in Croatia” na kojem je CKB partner.

Tijekom radionice, sudionici su sustavno dokumentirali podatke o čardacima u Kneževim Vinogradima, provodili fotografiranje objekata te vodili razgovore s lokalnim stanovništvom. Posebna predavanja održali su Marko Horvat na temu tradicijske arhitekture te Vasilije Vranić o zemljanoj gradnji i Otti Berger. Radionica je uključivala i seriju sudioničkih prezentacija s idejama za prenamjenu čardaka.