13. dani austrijske kulture u Osijeku: Nova stvarnost

Posted on Posted in kreativne_teh_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti novo
NOVA STVARNOST
pod utjecajem ekspresionističkog stvaralaštva Egona Schielea
Galerija Knifer: 13. – 17.11.2023. / Otvorenje: 13.11. – 19:30 h
U sklopu obilježavanja austrijske kulture studenti/ce Odsjeka za kreativne tehnologije AUKOS, pod mentorstvom doc. art. Sheron Pimpi-Steiner te uz podršku Ivane Živković, više ass., izražavaju se kroz kazališni dizajn. Kako je austrijska kultura imala veliki utjecaj na razvoj umjetnosti u Osijeku, studenti/ce su kao uporište vlastitog stvaralaštva za ovu prigodu koristili odlike istaknutog pravca ekspresionizma referirajući se na eminentnog austrijskog umjetnika Egona Schielea. Radovi se baziraju na oblikovanju i izradi lutaka kroz koje studenti/ce izražavaju vlastito unutarnje stanje, uzimajući u obzir likovni rukopis Egona Schielea.
Studenti/ce: Iva Romić, Ivana Bašić, Ivona Čačulović, Senka Petra Rončević, Ana Marija Kovačević, Marta Mršić, Marion Plavec, Iwa Pranjić, Ana Topić, Tihana Pavoković, Gabrijela Bednjanec, Kaya Obrol-Pedišić, Sanela Siraki, Marija Čokrlić, Mia Turalia, Tomislav Terzić, Josip Jurić, Maja Dobrojević, Iva Jakić, Paula Dojkić, Erika Komar
Dani austrijske kulture održavaju se u suradnji s Austrijskom čitaonicom Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, Odsjekom za njemački jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku, Akademijom za umjetnost i kulturu u Osijeku te Kinematografima Osijek – kinom Urania.