Akademija, u suradnji s partnerima iz Beča i Budimpešte, razvija interdisciplinarne lutkarske module za umjetničke akademije

Posted on Posted in IPMAU – Interdisciplinary Puppetry Modules for Art Universities

U Beču je od 23. do 25. listopada održan prvi sastanak partnera koji sudjeluju u provedbi projekta oblikovanja i implementacije interdisciplinarnih lutkarskih modula za umjetničke akademije / sveučilišta. U radnim sastancima tijekom tri dana su, uz predstavnike Akademije (prof. art. dr. sc. Saša Došen i dr. sc. Igor Tretinjak, viši predavač), sudjelovali predstavnici partnera s Akademije lijepih umjetnosti u Beču, Akademije lijepih umjetnosti u Budimpešti, lutkarskog kazališta Lilarum iz Beča te INTERPLAY-a iz Mađarske.

Nastavnicima Akademije je u okviru projekta Interdisciplinary Puppetry Modules for Art Universities dodijeljena zadaća osmišljavanja i provedbe osnovnog modula usmjerenog na poučavanje studenata različitih umjetničkih disciplina osnovama teorije i praktičnim umjetničkim vještinama lutkarstva, koji su ovom prigodom predstavljeni partnerima. Nastavnici Akademije također sudjeluju u osmišljavanju i potpori provedbi fokus modula na bečkoj i budimpeštanskoj akademiji, kojima se studentima otvaraju široke mogućnost studioznog pristupa istraživanju određene teme ili lutkarskog žanra kroz rad na konkretnom projektu, a u skladu s umjetničkim nagnućima određene grupe studenata.