ART TERAPIJA Red. prof. dr. sc. Mercedes Ballbe ter Maat, LPC, ATR-BC

Posted on

Dr. Mercedes ter Maat, doktor medicine, LPC, ATR-BC profesor je na odsjeku za  savjetovanje na Nova Southeastern University’s College of Psychology (NSU) u Ft. Lauderdale. Prije nego što se pridružila NSU-u, bila je direktorica školskog savjetovanja za diplomski program na George Washington University, Alexandria, VA kampusu i docentica na Virginia Tech. Ima više od 30 godina kombiniranog radnog iskustva kao savjetnik odgajatelj, savjetnik za mentalno zdravlje, školski savjetnik i art terapeut. Dr. ter Maat sudjeluje u lokalnim, državnim, nacionalnim i međunarodnim poduhvatima vođenja na polju savjetovanja za mentalno zdravlje, školskog savjetovanja i art terapije te često predstavlja teme vezane uz multikulturalno savjetovanje, etiku, motivacijsko intervjuiranje i upotrebu umjetnosti u savjetovanju i terapiji. Aktivno sudjeluje u humanitarnom radu, odnedavno u Argentini, Svazilendu, Libanonu i Peruu, a njezini istraživački interesi su u poboljšanju kvalitete života imigranata, manjinskih obitelji u krizi identificiranjem rizika i promicanjem zaštitnih čimbenika kroz školske i zajedničke zajednice, temeljene intervencije. Ona je bivša predsjednica Američkog udruženja za art terapiju, trenutna predsjednica Hrvatskog udruženja art terapije HART i trenutna predsjednica europskog ogranka American Counseling Association Dr. ter Maat je licencirani profesionalni savjetnik i certificirani art terapeut.