DARIAH-HR novosti 11/2022

Posted on Posted in Znanost / istraživanja / centri
  1. DARIAH-HR zapošljava!!! Otvara se pozicija za višeg asistenta u području humanističkih znanosti. Ukoliko imate doktorat (ili samo što niste doktorirali), a uz to dovoljno motivacije za rad i na stručnim i popularizacijskim aktivnostima, a ne samo onim znanstvenim, pridružite se entuzijastičnom i dinamičnom DARIAH timu. Pratite idućih dana e-Narodne novine, web-stranicu IEF-a i DARIAH-HR društvene mreže i informirajte se o uvjetima natječaja.

1. DARIAH Annual Event, s temom Workflows, održat će se od 18. do 21. lipnja 2024. u Lisabonu, Portugal. Prvi je dan rezerviran za interne sastanke DARIAH-a, nakon čega će uslijediti konferencija od 19. do 21. lipnja. Više informacija potražite na linku.

1. DARIAH Day 2023 održat će se u Zagrebu 21. prosinca. Ako se netko želi uključiti u to događanje kratkim predstavljanjem svojeg projekta, aktivnosti i alata ili podijeliti bilo kakvu informaciju relevantnu za našu zajednicu, neka se javi na kontakt@dariah.hr. Sve ostale pozivamo da se dođu informirati o aktivnostima provedenima tijekom 2023. godine u DH području u Hrvatskoj i podružiti uz skromni domjenak.

1. Na edukativnoj platformi DARIAH-Campus sada su dostupni svi materijali s međunarodne konferencije Performing Arts: Transitioning to the Digital Age DARIAH-EU radne skupine Theatralia. Materijalima, koji obuhvaćaju informacije o konferenciji, knjižicu sažetaka, biografije i fotografije izlagača, kao i videosnimke pretkonferencijske radionice i svih izlaganja, možete pristupiti ovdje.

1. Možda se još stignete registrirati i za Friday Frontiers s Nasrine Olson, koji počinje 1. prosinca u 10:30 sati. Nasrine Olson izvanredna je profesorica sa Sveučilišta Borås iz Švedske, a tema njezina izlaganja je “Premošćivanje osjetilnih praznina: Inovacije za inkluzivnost”. Link za registraciju.