[Gostovanje i radionica – francuski umjetnik Gaël Henry] – u suradnji s Francuskim institutom iz Zagreba

Posted on Posted in Obavijesti

Pozivamo Vas na gostovanje i radionicu stripa

francuskog umjetnika Gaël Henrya, u petak 10. svibnja 2024.

prostoriji 20Odsjek za vizualnu i medijsku umjetnost (roza zgrada), Cara Hadrijana 8/B, Osijek.

Gostovanje i radionica ostvarena je u suradnji s Francuskim institutom iz Zagreba.

Više o autoru:
Gaël Henry francuski je autor i ilustrator, rođen 1989. u regiji Limousin. Diplomirao je 2010. na Akademiji u Tournaiju (Belgija) u sekciji stripa, izdao je svoj prvi album u nakladi Éditions Sarbacane 2014. Strastveni putnik i autor sa sjedištem u Toulouseu. Radi na brojnim albumima, grafičkim romanima za mlade i stripovima. Ove godine objavljuje dječji strip o slavnoj mitskoj ličnosti “Babi Jagi” u nakladi Dupuis. Također, vodi radionice, priređuje izložbe i izvodi nastupe uživo. Njegove radove možete pronaći u medijateci Francuskog instituta, Preradovićeva 5: stripove “Kill Any Wong”, “Tropique de la violence”, “Jacques Damour”, “Alexandre Jacob, journal d’un anarchiste cambrioleur ” te grafičke romane za mlade “ Youkai” i “Les agents secrets de la cour de récré”.