Izvrstan uspjeh naših studenata na natjecanjima

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti

I. – Jean Sibelius Fest Competition:
Na Međunarodnom natjecanju Jean Sibelius, koje je održano od 26. do 29. studenoga 2021. u Finskoj (grad Turku), sudjelovali su i naši studenti preddiplomskog i diplomskog studija Klavira te su postigli IZVRSNE rezultate u jakoj međunarodnoj konkurenciji:
Category B: Instrumental performance (piano) without an obligatory composition
B3 of age 16-20, piano:
2. mjesto – Martina Kuterovac, Vinkovci, Croatia. Piano
B4 of age over 20 years old, piano:
2. mjesto – Kristina Hegeduš, Vukovar, Croatia. Piano
Čestitamo našim studenticama Martini i Kristini kao i mentoru izv. prof. art. Konstantinu Krasnitskom!

II. – 59. Hrvatsko državno natjecanje komornih sastava:
Natjecanje je održano 2. prosinca u Jastrebarskom te su studenti, također, postigli IZVRSNE rezultate:
1. nagrada – Gitarski kvartet – Vanesa Iličić, Marija Bilić, Nikolina Medvedović, Borna Valentić
(mentori: Xhevdet Saxatxhija, umj. savjetnik i Juraj Majstorović, asistent)
2. nagrada – Sastavi 6-9 članova /tambure/ – Dominik Milošević, Luka Juriša, Martin Marijanović, Sebastijan Kovačević, Fran Pogrmilović, Martina Kuterovac
(mentorica: doc. art. Mia Elezović)
Čestitamo našim studentima te mentorima!