Kick-off sastanak Erasmus+ VET projekta: COSMO (Developing a Cosmetology vocational diploma to increase the employability for Women)

Posted on Posted in COSMO – Developing a Cosmetology vocational diploma to increase the employability for Women

Jordan, Amman

27. i 28. veljače 2023.

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku sudjelovala je na Kick – off sastanku te bilateralnom sastanku koji se održao u Ammanu, Jordan.

Početni sastanak za projekt „Razvijanje strukovne diplome iz kozmetologije za povećanje zapošljivosti žena (COSMO)” organizirali su Sveučilište u Jordanu (UJ) i Nacionalni sveučilišni fakultet za tehnologiju (NUCT) u razdoblju od 27.-28. veljače 2023. u Ammanu, Jordan.

Službeno otvorenje projekta COSMO pokrenuto je pod pokroviteljstvom predsjednika Sveučilišta u Jordanu, prof. Nathira Obeidata.

Prvi dan sastanka održan je na Jordanskom sveučilištu, a započeo je pozdravnim govorima, regionalni koordinator projekta – prof. Ahmed Al-Salaymeh, generalni koordinator projekta iz Inventage Advisory Group – International Strategic and Operational Consult dr. Lamia Djoudi, direktor Jedinice za međunarodne poslove pri UJ, prof. Hadeel Al-Yaseen, gđa. Tina Prihavec – voditeljica programa za TVET, prof. Ahmad Abu El-Haija – direktor Nacionalnog Erasmus+ ureda u Jordanu, i prof. Nasser Al-Huniti – dekan Fakulteta inženjerstva na Sveučilištu u Jordanu u ime predsjednika Jordanskog sveučilišta.

Drugi dan održan je na Nacionalnom sveučilišnom koledžu za tehnologiju, a započeo je pozdravnim govorom i kratkom izjavom o prvom danu, regionalnog koordinatora projekta prof. Ahmeda Al-Salaymeha.

Uloga Akademije za umjetnost i kulturu u ovom projektu je između ostalog, procjena kvalitete i učinka projekta.