Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_obavijesti
Hrvatsko društvo skladatelja dana 7. studenog 2022. raspisuje NATJEČAJ za stimulaciju glazbenih manifestacija i glazbenog stvaralaštva s područja tradicijske glazbe iz fonda sredstava prikupljenih od naknada za tradicijsku glazbu.
Ukupan fond potpora putem Natječaja iznosi 36.121,69 €.
Sredstva iz ovog Natječaja predviđena su za projekte koji će se ostvariti tijekom 2023. godine.
Projekti mogu biti:
– Sufinanciranje postojećih, umjetnički relevantnih festivala, smotri i natjecanja koji promoviraju glazbu koja je predmet ovoga Natječaja.
– Sufinanciranje znanstvenih i znanstveno-popularnih projekata (istraživanja, terenski rad, publikacije, objave knjiških izdanja ili nosača slike, zvuka i slično).
– Organizacija smotri ili natjecanja s dodjelom nagrada i/ili objavom nosača zvuka za mlade glazbenike, posebice u glazbenim područjima gdje takva natjecanja ne postoje.