Projekt Hanza Media “EU smo mi”

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti, Studenti obavijesti novo

Dana 13.3.2023. u Svečanoj dvorani AUK-a održan je interaktivni trodijelni događaj u okviru europskog projekta “EU smo mi” koji provodi Hanza Media. Cilj projekta je informiranje javnosti i poticanje javne rasprave, osobito među mladima, o potencijalima koji se Hrvatskoj nude korištenjem EU sredstava. Na događaju su sudjelovali predstavnici Hanza Medije (gosp. Tomislav Wruss, direktor digitalnih medija i Vladimir Janković, zamjenik glavnog urednika Jutarnjeg lista te voditelj ovog EU projekta), nastavnici Odsjeka za kulturu, medije i menadžment AUK-a (izv. prof. dr. sc. Ivica Šola, izv. prof. dr. sc. Marija Šain, dr. sc. Snježana Barić Šelmić, Maja Haršanji, Iris Tomić i Filip Živaljić) i studenti 1. godine diplomskih studija Menadžment u kulturi i kreativnim industrijama te Mediji i odnosi s javnošću.

Nakon pozdravnog govora prodekanice za znanost i projekte AUK-a, izv. prof. dr. sc. Jasminke Najcer Sabljak, predavanje je održala saborska zastupnica gđa. Nataša Tramišak koja je predstavila višegodišnji financijski okvir EU 2021-2027 te mogućnosti financiranja projekata iz EU sredstava. Nakon predavanja sudionici događaja pod vodstvom prorektora za organizaciju i ljudske resurse, prof. dr. sc. Damira Matanovića, obišli su Sveučilišni Kampus kao jedan od projekata u Osječko – baranjskoj županiji sufinanciran EU sredstvima.
U završnom dijelu održana je radionica na kojoj su studenti pred gđom. Tramišak, predstavnicima Hanza Medije i nastavnicima AUK-a, predstavili svoje projektne ideje koje bi se potencijalno mogle financirati iz EU fondova i tako doprinijeti razvoju zajednice. Ideje su otvorile i raspravu među studentima, a gđa. Tramišak naglasila je kako je riječ o inovativnim projektima aktualne tematike kojima se, uz detaljniju razradu, potencijalno može riješiti problematika različitih društvenih skupina.
Više o studentskim projektima saznajte uskoro kroz javnu raspravu koju će među čitateljima objaviti Hanza Media.