Virtualna Galerija Akademija VGA 03 – poziv na izlaganje

Posted on Posted in Likovni_obavijesti, Studenti obavijesti

VGA 03 – poziv na izlaganje
Virtualna galerija ponovno posjećuje fizičke prostore!

Od ugodnog neformalnog razgovora u autobusu koji je rezultirao stvaranjem digitalne platforme čiji je zadatak predstaviti rad studenata umjetničkih akademija nastao je uigrani tim VGA koji svoji rad nastavlja trećim izdanjem izložbe. Iako u svome nazivu nosi spomen virtualnosti, ove se godine izložba ponovno vraća u realan prostor četiriju galerija, uspostavljajući time ravnotežu između digitalnih medija i fizičkog svijeta čime se nudi osvježenje nakon, već svima poznate, prezasićenosti elektroničkog i digitalnog sadržaja.

Glavni cilj ovog projekta jest decentralizacija i umrežavanje studenata kulturno-umjetničke scene i ovim putem pozivamo sve studente i studentice te one koji su diplomirali/e u tekućoj kalendarskoj godini na sudjelovanje.

Prijave se zaprimaju od 29. rujna do 17. listopada 2021. godine putem Google Formsa dostupnog na linku. Rezultati natječaja bit će objavljeni do srijede, 24.10.2021. godine.

Izložbe će se istovremeno provoditi u četiri grada: Zagrebu (Galerija Siva), Splitu (Galerija kluba Kocka), Rijeci (Galerija SKC) i Osijeku (Galerija Knifer) od 22. do 30. studenog 2021. godine. Na natječaj se mogu aplicirati pojedinačni ili serije radova, a organizator osigurava transport radova, dizajn i tisak deplijana, promociju izložbe te predstavljanje izlagača/ica.

Izabrani autori bit će predstavljeni na portalu Kulturflux s kojim VGA rado surađuje još od svog prvog izdanja. Tekstove o mladim umjetnicima će pisati studenti povijesti umjetnosti, čime se ideja komunikacije između studenata kulturno-umjetničkih interesa podiže i ostvaruje na višu razinu.

Za sva pitanja i dodatne informacije stojimo na raspolaganju na email adresi  virtualnagalerija1@gmail.com. O nama kao timu i projektu možete doznati više u intervjuu.

___________________________________________________________________________

Za sva dodatna pitanje dostupni smo putem email adrese: virtualnagalerija1@gmail.com

Više informacija možete pronaći i na sljedećim linkovima

Obrazac za prijavu | Facebook event | Instagram| Facebook