prof. art. Domagoj Sušac

konzultacije: četvrtkom 13:30h -14:30 sati
kabinet: broj 23, Ulica cara Hadrijana 8/B
kontakt e-mail: d_susac@yahoo.com,  telefon: 098 958 33 48

Rođen je 1974. godine u Zagrebu. Maturira na Općoj gimnaziji u Osijeku 1993. godine. Diplomirao je na Grafičkom odsjeku Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu 2000. godine u klasi prof. Miroslava Šuteja. Profesionalno se bavi umjetničkom djelatnošću u području suvremene vizualne i likovne prakse kroz medij slikarstva, grafike,proširenog kiparstva te umjetničke fotografije.Izlagao je na više od sto izložbi u zemlji i inozemstvu te je više puta nagrađivan za svoj umjetnički rad.Organizirao je više izložbi u zemlji i inozemstvu u svojstvu kustosa -autora koncepcije ili kao član umjetničkog žirija. Dizajnirao je mnoge stručne časopise na području kulture, knjževna izdanja, umjetničke kataloge, strip magazine, plakate itd.Radio je kao grafički urednik u nekoliko književnih časopisa i nakladničkih kuća.Organizator je i suosnivač raznih međunarodnih projekata u Hrvatskoj na području umjetnosti i kulture koje i danas profesionalno djeluju te su prepoznate kao manifestacije od nacionalne važnosti. Od 2001. do 2004. godine radio je na Školi za dizajn i primijenjene umjetnosti u Osijeku kao profesor stručnih predmeta (Crtanje, Slikanje, Ilustracija, Teorija oblikovanja). Stručnim suradnikom na Umjetničkoj akademiji u Osijeku postaje 2004. godine, a od 2005. zaposlen je kao asistent. 2010. godine postaje docent te predaje Slikarstvo i Crtanje na preddiplomskom studiju, a od 2011. do danas nositelj je kolegija Slikarstvo,Crtanje i Tehnologija slikarskih tehnika na diplomskom studiju Likovne kulture te nekoliko kolegija na diplomskom studiju Ilustracije. Predložio i uveo novi i inovirani sadržaj predmeta na diplomskom studiju (izborne predmete): ILUSTRACIJA i STRIP. Bio je predsjednik povjerenstva za izradu diplomskog studija Ilustracije na istoj,a 2019. godine kao predsjednik povjerenstva je predložio i izradio elaborat novog diplomskog sveučilišnog studija Vizualna umjetnost. Trenutno je zaposlen kao izvanredni profesor na Diplomskim sveučilišnim studijima Likovne kulture i Ilustracije.

BIOGRAFIJA

BIBLIOGRAFIJA UMJETNIKA