TERAPIJA POKRETOM I PLESOM Doc. dr. sc. Rosa Maria Rodriguez Jimenez

Posted on

Rosa Maria Rodriguez Jimenez doktorirala je fiziku (1997. na UCM-u), prvostupničku diplomu iz obrazovanja (posebne potrebe) i prvostupnica je psihologije. Nadalje, magistrirala je terapiju pokretom i plesom (s više od 600 sati kliničke prakse) na Universitat Autonoma Barcelona. Studirala je klasični i suvremeni ples i bila profesionalna plesačica.

Predaje Uvod u terapiju pokretom i plesom na dva MA studija (klinička psihologija i poremećaji prehrane) i na programu plesne znanosti na Univesidad Europea Madrid. Također predaje „Plesni i kreativni pokret za osobe s invaliditetom“, „Terapije kreativnog pokreta“ i „Razvojna psihologija životnog vijeka“. Njezino posebno područje interesa iz terapije pokretom i plesom odnosi se na rano djetinjstvo i razvoj (intersubjektivnost, privrženost) i poremećaje prehrane, a dodatno ima iskustva u radu s osobama s autizmom, drugim invaliditetom i starim ljudima (Alzheimer i Parkinson).

U posljednjih nekoliko godina radila je na projektima vezanim za uvođenje koncepta otjelovljenja (”embodiment”) u visoko obrazovanje nastavnika i studenata različitih stupnjeva kao načina za poboljšanje komunikacije i odnosa te učinkovito učenje.

Gostujući je predavač na Poslijediplomskom specijalističkom studiju Kreativne terapije, terapija pokretom i plesom na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku gdje predaje kolegij Istraživanja u terapiji pokretom i plesom.