MUZIKOTERAPIJA Doc. dr. sc. Krzysztof Stachyra, Dr hab., MT-BC

Posted on

Krzysztof Stachyra, doktor znanosti, muzikoterapeut i učitelj glazbe. Voditelj poslijediplomskog studijskog programa muzikoterapije i docent na Odjelu za muzikoterapiju i glazbeno obrazovanje pri Muzičkom fakultetu Sveučilišta Maria Curie-Skidowska, Lublin, Poljska. Predsjednik je Poljskog udruženja muzikoterapeuta, ali i Poljskog udruženja za umjetničke terapije. Suosnivač Art Therapy Centra, Lublin, Poljska. Član Povjerenstva za edukaciju i školovanje pri World Federation of Music Therapy. Glavni urednik časopisa “Terapija umjetnošću” i ko-urednik časopisa Voices: Svjetski forum za muzikoterapiju. Predaje muzikoterapiju na nekoliko sveučilišta u Poljskoj i Sveučilištu u Zagrebu, Hrvatska. Dr Krzysztof Stachyra ima preko 15 godina iskustva u radu s muzikoterapijom s djecom, mladima i odraslima s različitim poteškoćama –mentalnim hendikepom, autizmom, psihijatrijskim poremećajima kao i preventivnim i razvojnim aktivnostima koje se provode sa zdravim ljudima. Istraživački interes: glazba u receptivnim tehnikama i metodama glazbene terapije; uloga zvukova i zvuka glasa u intervencijama muzikoterapije; Vodene slike i glazba; glazba i neuroznanost.

Životopis i popis objavljenih radova