Gostujuće predavanje izv. prof. dr. sc. Jerka Glavaša s Ekonomskog fakulteta u Osijeku

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti
Na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije u srijedu, 15. travnja, gostujuće predavanje posredstvom platforme Zoom održao je izv. prof. dr. sc. Jerko Glavaš s Ekonomskoga fakulteta u Osijeku. Predavanje je organizirano u okviru nastave dvaju kolegija vezanih uz javni nastup, komunikaciju i govor koja realiziraju doc. art. Branko Čegec i Tomislav Levak, asistent: obveznoga kolegija Javni nastupi u kulturi (za sve studente 1. godine preddiplomskoga studija Kultura, mediji i menadžment) i izbornoga kolegija Umijeće komuniciranja i nastup pred kamerom (za dio studenata diplomskoga studija Mediji i odnosi s javnošću te Menadžment u kulturi i kreativnim industrijama). Izv. prof. dr. sc. Glavaš, koji na matičnom fakultetu, između ostaloga, predaje kolegije vezane uz poslovno komuniciranje, govorio je o teorijskoj podlozi i praktičnim načinima vezanima uz komuniciranje u poslovne svrhe, naravno s naglaskom na javni nastup, a slušalo ga je više od 60 studenata. Iznio je niz korisnih savjeta i primjera te odgovorio na pitanja studenata. Izv. prof. dr. sc. Jerku Glavašu zahvaljujemo na izdvojenom vremenu, a dogovoren je i nastavak suradnje vezan uz kolegije koji se na obje ustanove bave javnim nastupom, komunikacijom i govorom.