Igraj s Kniferom za Ruksak pun kulture

Posted on Posted in Centar za kulturnu baštinu aktivnosti

I ove godine su doc.dr.sc. Lana Skender i studentice Ivona Malčić i Ena Hercigonja održale radionice za srednjoškolce u raznim dijelovima Hrvatske kojima je cilj popularizirati djelo istaknutog hrvatskog slikara Julija Knifera. Sa slavnim meandrima i njegovim djelovanjem u grupi Gorgona upoznali su se učenici Vele Luke i Blata na Korčuli, Karlovca, Bjelovara, Đurđevca i Siska. Pomoću didaktičkih igara koje su izradili studenti učenici su iskušavali beskonačne mogućnosti meandra, razvijali kognitivne sposobnosti i interes za stvaralaštvo hrvatskih umjetnika. Napravili su nekoliko metara zajedničkog crteža jedinstvenim Kniferovim postupkom protokolarne monotonije i torbe s vlastitim meandrom u tehnici cijanotipije.