Produženje roka Natječaja za izradu glazbenog identiteta Akademije

Posted on Posted in Glazba_obavijesti, instrumentalne_obavijesti, Kazaliste_obavijesti, kreativne_teh_obavijesti, Kultura_kreativne_obavijesti, Likovni_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti

Natječaj je produžen do 1. listopada 2021. g.

Produženje roka za prijavu na Natječaje

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku (AUK) je visokoobrazovna umjetničko-nastavna i znanstveno nastavna ustanova i sastavnica osječkog Sveučilišta koja obuhvaća širok i kompleksan spektar studija iz području umjetnosti i kulture koji skladno kohabitiraju unutar jedne ustanove što je čini jedinstvenom, atraktivnom i prepoznatljivom u Republici Hrvatskoj i regiji.

Riječ je o izrazito heterogenom Visokom učilistu koje ima mogućnost obrazovanja različitih profila  studenata kojima je cilj razvijati kreativan, multidisciplinaran, provokativan odnos prema različitim prostorima umjetnosti i kulture. Akademija izvodi programe iz četiri umjetnička polja (glazbeno, likovno, kazališno i primijenjena umjetnost) kao i iz područja interdisciplinarnih društvenih i humanističkih znanosti što predstavlja pet institucija u jednom.

Kako bi se ukazalo na posebnost glazbenog izričaja koji se razvija i njeguje na Akademiji, raspisuje se Natječaj za izradu glazbenog identiteta Akademije.

I.

Glazbeni identitet Akademije čine dvije kategorije:

a) vokalni identitet,

b) instrumentalni identitet.

II.

Na Natječaj se mogu prijaviti  redovni i izvanredni studenti, alumni i nastavnici Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku te njenih pravnih prethodnica (Umjetničke akademije u Osijeku i Odjela za kulturologiju).

III.
Opća pravila Natječaja:

Skladbe koje se prijavljuju za natječaj potrebno je prijaviti u jednoj od dvije predviđene kategorije

uz strogo poštivanje propisanog izvođačkog sastava.

a.     Vokalni identitet

Propisani izvođački sastav vokalnog identiteta Akademije je solo glas i zbor a cappella ili uz instrumentalnu pratnju najviše dva instrumenta.

b.    Instrumentalni identitet

Propisani izvođački sastav instrumentalnog identiteta Akademije uključuje kombinaciju instrumenata: klavir i/ili gitara i/ili tambura, i/ili tamburaški orkestar; opcionalno moguće je dodati još najviše dva instrumenta.

Trajanje prijavljenih skladbi iznosi maksimalno 5 minuta.

Skladbe ne smiju biti ranije objavljivane niti izvedene.

U pogledu stila, tehnika, izraza i jezika nema ograničenja.

Skladbe se prijavljuju anonimno, pod šifrom.

Prijavom na natječaj autor jamči originalnost i isključivo nositeljstvo autorskog prava prijavljenog djela.

Prijavom na natječaj nagrađeni autori prenose na Akademiju za umjetnost i kulturu u Osijeku trajno pravo:

– izdavanja i distribucije djela
– snimanja i izdavanja zvučnog zapisa u izvođenju solista i ansambala Akademije.

Sva ostala prava ostaju autorima prema Zakonu o autorskom pravu.

IV.
Prijava na Natječaj:

Obavezna dokumentacija:

1. partitura u digitalnom zapisu bez navođenja autora (pod šifrom);

2. zvučni zapis;

3. osobni podaci autora  (ime i prezime, broj telefona i email).  Podatke je potrebno dostaviti u posebnom dokumentu ili posebnoj zatvorenoj kuverti s naznačenom šifrom (zbog anonimnosti natječaja);

4. Potpisana izjava o autorstvu prijavljenog djela.

Prijava se šalje na mail glazbeni.identitet@aukos.hr ili poštom na adresu: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku; Kralja Petra Svačića 1f, 31000 Osijek, s naznakom „Natječaj za izradu glazbenog identiteta Akademije.“

V.

Prijavljene skladbe ocjenjuje Stručno povjerenstvo. Stručno povjerenstvo imenuje Vijeće akademije. Stručno povjerenstvo donosi odluku većinom glasova.  Odluka Stručnog povjerenstva je konačna. Neće se razmatrati skladbe koje se ne dostave u roku; koje nisu skladane za propisani izvođački sastav; nedovršene skladbe; skladbe koje su ranije izvedene i/ili objavljene; skladbe kod koji se utvrdi drugi oblik nepravilnosti.

VI.

Najuspjelijim radovima u obje kategorije bit će dodijeljene novčane nagrade .

Ukupni fond nagrade iznosi 6.000,00 kn netto, a dodjeljuje se pobjedniku u kategoriji vokalni identitet (3.000,00 kn neto) i pobjedniku u kategoriji instrumentalni identitet (3.000,00 kn neto).

Najuspjelije skladbe će praizvesti i snimiti solisti i ansambli Akademije.

VII.

Rok za podnošenje prijava: 01.09.2021.

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku raspisuje Natječaj za izradu glazbenog identiteta Akademije