/NASTAVNICI

Slider
izv. prof. ArtD. Maja Lučić, pročelnica Odsjeka

izv. prof. ArtD. Maja Lučić, pročelnica Odsjeka

konzultacije: ponedjeljkom / 15-16 h
kabinet: Dnevni boravak/predavaonica br 2. , Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: maja_lucic@yahoo.com,  telefon: 0993126183

Maja Lučić

rođena je u Osijeku gdje je završila Osnovnu školu, Isusovačku klasičnu gimnaziju i srednju galzbenu školu Franje Kuhača – teoretski smjer. Po završetku srednje škole otišla je u Bratislavu, u Slovačku gdje je na Kazališnom odsjeku Umjetničke akademije diplomirala lutkarstvo i glumu, a nakon toga i doktorirala lutkarstvo. Sudjelovala je na brojnim glumačkim, lutkarskim i plesnim stručnim usavršavanjima, seminarima i radionicama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Od listopada 2008. godine zaposlena je na Odsjeku za kazališnu umjetnost, smjer gluma i lutkarstvo, Umjetničke akademije u Osijeku, kasnije Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, gdje kao izvanredni profesor sudjeluje u izvođenju nastave kolegija lutkarske animacije na preddiplomskom i diplomskom studiju, a mentor je na završnim i diplomskim lutkarskim ispitima od kojih se neki ne samo zapaženi nego i nagrađivani na hrvatskim, ali i međunarodnim festivalima.

Kao glumica, lutkarica i redateljica surađuje s kazališnim kućama u Hrvatskoj i inozemstvu.

Dobitnica je nekoliko nagrada od kojih je najzapaženija Nagrada hrvatskog glumišta za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina za ulogu Solange u predstavi Damira Mađarića Sluškinje” u izvedbi Gradskog kazališta “Joza Ivakić” u Vinkovcima.

KRATKI OPIS RADIONICE – RUČNA MIMIČKA LUTKA – ZIJEVALICA:

U sklopu radionice polaznici će se upoznati s osnovnim principima lutkarske animacije ručne lutke – zijevalice. Istraživat ćemo impuls govora lutke, način otvaranja usta, baviti se animacijom u dvoje, korištenjem partnerove druge ruke, upoznati razlike u animaciji paravanske lutke i otkrivene animacije. Naučeno ćemo pokušati prikazati kratkim etidama koje ćemo predstaviti posljednji dan radionice kratkom prezentacijom.

BIOGRAFIJA

Bibliografija umjetnika

prof. dr. sc. Leo Rafolt

prof. dr. sc. Leo Rafolt

konzultacije: ponedjeljkom / 12:30 — 13:30 sati
kabinet: broj 41, Trg Sv. Trojstva 3 (zgrada Rektorata), II kat
kontakt e-mail: lrafolt@gmail.com; lrafolt@aukos.hr,  telefon: 099 37 35 890

Leo Rafolt rođen je 1979. u Zagrebu, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirao je 2003. komparativnu književnost i kroatistiku i doktorirao 2006. s teatrološkom temom. Drugi doktorat završio je na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu 2021. Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu radio je od 2003. do 2017. Predavao je svjetsku književnost, ranonovovjekovnu književnost i povijest drame i kazališta. Trenutno predaje izvedbene studije, kazališnu teoriju i teorijsku dramaturgiju te transkulturalne studije, kao redoviti profesor, na Akademiji za umjetnost i kulturu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje vodi i Centar za interdisciplinarna istraživanja u umjetnosti i znanosti (InterScArt). Kao gostujući predavač boravio je na desetak europskih, američkih i azijskih sveučilišta, u Tokiju, Osaki, Sapporu, Varšavi, Krakovu, Ljubljani, Washingtonu, Oslu i Newcastleu, među inima. U nekoliko navrata usavršavao se na inozemnim sveučilištima i u istraživačkim centrima, ponajviše u Francuskoj, UK, Poljskoj i Japanu. Napisao je više od stotinu članaka za enciklopedijska i leksikonska izdanja. Urednik je nekoliko zbornika radova, suurednik jednog leksikona (Leksikon Marina Držića, 2010), priredio je knjigu Odbrojavanje: antologija suvremene hrvatske drame (2007), uredio knjige Miljenko Majetić, Između Hekube i Rabbija: dramatološki, teatrološki i ini spisi (2017), Public Sphere between Theory, Media, and Artistic Intervention (2019), Joseph Texte, Jean-Jacques Rousseau i ishodišta književnog kozmopolitizma (2019), Jean-Luc, Jeener, Kazalište na samrti (2019), Mika Hannula, Juha Suoranta, Tere Vadén, Umjetničko istraživanje: teorije, metode i prakse (2021), Dubravko Mataković, monografija (s Hrvojem Duvnjakom). Usto, autor je velikog broja znanstvenih radova, eseja, prikaza, kritika, kao i sljedećih knjiga: Melpomenine maske: fenomenologija žanra tragedije u dubrovačkom ranonovovjekovlju (2007), Drugo lice drugosti: književnoantropološke studije (2009), Priučen na tumačenje: deset čitanja (2011), Odbačeni predmet: između filologije i izvedbe (2017), Tijelo kao glagol: japanski budo, transkulturalne tehnike i trening za izvedbu (2019), Virus in fabula (2020), Preskočene niti (2021), Chorégraphie de l’éphémère (2021), Montažstroj’s Emancipatory Performance Politics: Never Mind the Score (2022), Tijelo nacije: uvod u japanski budo (2023) i M/F x Staging an(d) Archive (2023). Za svoj je znanstveni rad dobio Državnu nagradu za znanost (2008), Godišnju nagradu Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2009), Nagradu “Judita” (2009), Nagradu “Zvane Črnja” (2020) i Nagradu AUK (2021).

BIOGRAFIJA

http://www.leorafolt.com/

 

 

prof. art. Tatjana Bertok-Zupković

prof. art. Tatjana Bertok-Zupković

konzultacije: četvrtak , 14 – 15 sati
kabinet: Dnevni boravak
Kralja Petra Svačića 1/F, Osijek
kontakt e-mail: tatjanabz@email.t-com.hr
telefon: 0995200805

Bertok-Zupković, Tatjana, glumica i pedagoginja, diplomirala je glumu na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu 1996. u Osijeku. Odigrala je više od šezdeset kazališnih uloga. Prvakinja drame u HNK u Osijeku i izvanredna profesorica na Umjetničkoj akademiji u Osijeku gdje predaje govor. Ima iza sebe pet nominacija za Hrvatsko glumište. Okušala se i u režiji (dječija i lutkarska predstava). Najznačajnije uloge: Maggie, B.Friel Žetveni ples; Henriette, A.Strindberg Ima zločina i zločina; Sonja, A.P.Čehov Ujak Vanja; Desdemona, P.Vogel Desdemona, Molly, J.Joyce Molly Bloom; Prcmilka, D.Mataković Iz Kabula s ljubavlju; Olga, A.P.Čehov Tri sestre; Elisabeth I, F.Shiller Marija Stuart.

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika – Bertok Zupkovic Tatjana

prof. art. Vjekoslav Janković

prof. art. Vjekoslav Janković

konzultacije: četvrtak / 13—14 sati
kabinet: Dnevni boravak, Ul. kralja Petra Svačića 1/F, 31000, Osijek
kontakt e-mail: vjekoslavjankovic@gmail.com,  telefon: : 098 652 104

Vjekoslav Janković rodio se 1969 u Vrbanji. Pedagošku gimnaziju završava u Županji. Krajem osamdesetih ulazi u kazališni život Osijeka kao glumac, redatelj te voditelj studentskog kazališta u STUC-u. Studira Agronomiju. 1990. položio prijemni ispit na Akademiji, zbog rata prekida studij. Krajem 1992. izlazi iz specijalne policije u zvanju inspektora, upisuje Akademiji dramskih umjetnosti Zagreb, dislocirani studij u Osijeku. 1994. ulazi u angažman HNK Osijek, gdje je i danas uz povremena gostovanja u drugim kazalištima, filmu, radiju i televiziji. 2008. počinje raditi na UAOS. 2011.-2015. ravnatelj drame HNK u Osijeku. Danas radi u HNK u Osijeku kao Prvak drame na 50% radnog vremena te na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku kao izvanredni profesor na 50% radnog vremenagdje osposobljava studente za filmsku glumu. U kazalištu, filmu, televiziji i radiju odigrao preko osamdeset uloga. Režirao dvadesetak predstava, kratkih radijskih formi, studentskih filmova i javnih manifestacija. U domovini i inozemstvu izveo desetke poetskih recitala. U Vrbanji uzgaja lipicance, kao uzgajivač dobiva brojne nagrade od kojih su posljednje Šampion Novosadskog sajma 2018. Mnoge predstave u kojima je igrao kao glumac, režirao ili ih producirao kao Ravnatelj drame ponijele su brojne nominacije i nagrade na nacionalnom i međunarodnom nivou. Sretno oženjen te otac dvoje djece.

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

Nastavnički materijal:

Kolegij – Glumac pred kamerom

1. Kako je počela filmska gluma

2. Priprema glumca za igru pred kamerom

Kolegij – Gluma u radio drami

3. Primjeri metode rada na tekstu

 

prof. art. Maja Đurinović

prof. art. Maja Đurinović

konzultacije: srijeda/ 14 — 15 sati
kabinet: broj 11,  adresa Ulica kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: maja.durinovic1@gmail.com,  telefon: 098 719669

Maja Đurinović (rođena Zalar 1960. u Zagrebu) Završila klasičnu gimnaziju, Školu za ritmiku i ples i studij Jugoslavenskih jezika i književnosti (sadašnja Kroatistika) na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Nastupa kao članica Komornog ansambla slobodnog plesa (KASP) Milane Broš i kasnije grupe Gesta. Od šk. godine 1979/80. do 1995. zaposlena u Školi za ritmiku i ples kao nastavnik plesnih predmeta, nakon čega u NS Dubrava osmišljava Plesnu scenu, dječju grupu koja njeguje ples kao estetski i scenski odgoj, i s kojom snima televizijske priloge i emisije na obrazovnom programu (poput Kako nastaje umjetničko djelo – ples). Niz godina radi pokret s dramskim studijem Istarskog narodnog kazališta u Puli. Od 1990-ih se više bavi scenskim pokretom te kao koreograf surađuje na preko pedeset dramskih, lutkarskih i opernih predstava u hrvatskim kazalištima. Od jeseni 2007. predaje scenski pokret na Odsjeku za glumu i lutkarstvo na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, gdje je 2022. birana u zvanje redovnog profesora; sa studentima istražuje potencijale i transformacije izvođačkog tijela; sudjeluje u izradi i pokretanju sveučilišnog diplomskog studija Neverbalni teatar. Na a Plesnom odsjeku ADU u Zagrebu vodi kolegij Povijest hrvatskog plesa. Objavljuje tekstove i drži predavanja pedagoške, kritičke, povijesne i opće plesno teorijske problematike; pokrenula plesnu biblioteku Gesta; suradnica leksikografskih izdanja i izložbenih projekata (Klovićevi dvori, MUO) za područje plesa; autorica knjiga iz područja povijesti hrvatskog plesa. Članica uredništva časopisa za plesnu umjetnost Kretanja i urednica samostalne stranice www.plesnascena.hr i www.baleti.hr gdje redovito objavljuje prikaze i osvrte.

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

izv. prof. dr. sc. Livija Kroflin

izv. prof. dr. sc. Livija Kroflin

konzultacije: srijeda / 16 — 17 sati
kabinet: broj: 32,  adresa: Trg Sv. Trojstva 3
kontakt e-mail: livijakroflin@gmail.com,  telefon: 099 26 40 706

Izv. prof. dr. sc. Livija Kroflin rođena je u Zagrebu, gdje je na Filozofskom fakultetu diplomirala komparativnu književnost i engleski jezik 1980., zatim magistrirala na temu „Lutkarstvo u Zagrebu od 1945. do 1985. godine“ te doktorirala na temu „Međunarodni festival kazališta lutaka PIF 1968.-2007. u kontekstu europskoga lutkarstva“. Kao književna prevoditeljica imala je status slobodnog umjetnika, zatim radila kao urednica u Nakladnom zavodu Globus te u Međunarodnom centru za usluge u kulturi u Zagrebu, najprije kao umjetnička voditeljica PIFa, a zatim i kao ravnateljica Centra. Od 2007. zaposlena je na Odsjeku za kazališnu umjetnost Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, gdje je voditeljica programa za lutkarstvo i predaje kolegije iz povijesti i estetike lutkarstva. Sudjelovala je u pisanju plana i programa Preddiplomskog sveučilišnog studija Gluma i lutkarstvo, Diplomskog sveučilišnog studija Kazališna umjetnost te Diplomskog sveučilišnog studija Oblikovanje i tehnologija lutke. Osmislila je nastavni plan iz niza kolegija kojih je nositeljica i izvoditeljica. Predaje i na Poslijediplomskom specijalističkom studiju Dramske pedagogije na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i na Sveučilištu u Slavonskom Brodu. Od 2015. do 2017. godine bila je voditeljica Odsjeka za kazališnu umjetnost. Selektorica je predstava za PIF te pokretačica i glavna urednica biblioteka „Lutkanija“ i „Velika Lutkanija“. Piše knjige i članke o lutkarstvu, objavljuje u zemlji i inozemstvu, sudjeluje na međunarodnim stručnim skupovima (Budimpešta, Prag, Subotica, Ljubljana, Moskva, Jakarta, Peking). Članica je međunarodnog Izvršnog odbora svjetske UNIMA-e i predsjednica međunarodne UNIMA-ine komisije „Lutka u obrazovanju, razvoju i terapiji“. Godine 1999. odlikovana je Redom hrvatskog pletera za osobit doprinos razvitku i ugledu Republike Hrvatske i dobrobit njezinih građana, 2021. dobila je povelju za životno djelo „Zvonko Festini“ za doprinos umjetnosti hrvatskog lutkarstva, a njezin prvi sveučilišni udžbenik Duša u stvari u izdanju Akademije za umjetnost i kulturu dobio je 2022. godine Demetrovu nagradu za godišnje ostvarenje, koje dodjeljuje Hrvatsko društvo kazališnih kritičara i teatrologa.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Google Znalac

ResearchGate

 

izv.prof. dr. sc. Alen Biskupović

izv.prof. dr. sc. Alen Biskupović

konzultacije: četvrtak / 9 – 10 sati
kabinet: broj 26,  Trg Sv. Trojstva 3, II. kat
kontakt e-mail: alen.biskupovic@aukos.hr; alenbiskupovic@gmail.com, telefon: +385915133772

Alen Biskupović rođen je 1978. godine u Osijeku, gdje je na Filozofskom fakultetu 2006. i diplomirao te 2014. godine stekao titulu doktora znanosti na Poslijediplomskom sveučilišnom studiju Književnost i kulturni identitet. Izvanredan je profesor i doktor humanističkih znanosti u znanstvenom polju znanost o umjetnosti, znanstvena grana teatrologija i dramatologija. Predaje različite kolegije vezane uz povijest drame i kazališta na Akademiji za umjetnost ikulturu, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Od 2009. godine sudjeluje na brojnimmeđunarodnim i hrvatskim znanstvenostručnim skupovima te je objavio preko dvadeset radova. Djeluje i kao kazališni kritičar u različitim međunarodnim i hrvatskim časopisima i web stranicama poput Kazalište.hr, Hrvatsko glumište, Vijenac, Republika u sklopu kojih je objavio i preko stotinu članaka. Bio je urednik različitih teatroloških izdanja te glavni urednik časopisa za znanost, umjetnost i kulturu Artos. Aktivan je u različitim međunarodnim i hrvatskim profesionalnim udrugama poput Hrvatskog društva kazališnih kritičara i teatrologa gdje obnaša dužnost tajnika od 2014. do 2019., IATC, HUAmS, MH i volontira u društvu Naša djeca, ogranak Osijek.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Academia.edu

Google Znalac

ResearchGate

Wikipedia

izv. prof. ArtD. Hrvoje Seršić

izv. prof. ArtD. Hrvoje Seršić

konzultacije: petak / 13 — 14 sati
kabinet: Dnevni boravak,  Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: hrvoje.sersic@uaos.hr,  telefon: 099 836 4401

Hrvoje Seršić rođen je u Osijeku gdje 1998. godine završava osnovnu glazbenu školu Franje Kuhača u Osijeku, smjer gitara. Godine 2000. u Osijeku završava i Prirodoslovno-matematičku gimnaziju, a 2008. završava magistarski studij Glume i lutkarstva na Kazališnom odsjeku Umjetničke akademije u Bratislavi. Pohađao je brojne radionice i seminare (Laban, Bunraku, komedija dell’arte), a od lipnja 2008. godine asistent je na Odsjeku kazališne umjetnosti, smjer gluma i lutkarstvo, Umjetničke akademije u Osijeku gdje sudjeluje u izvođenju nastave kolegija lutkarske animacije. 2012. postaje docent na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. 2016. g. doktorira na Umjetničkoj akademiji u Bratislavi, Slovačka (VŠMU).

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

izv.prof.art. Jasmin Novljaković

izv.prof.art. Jasmin Novljaković

konzultacije: petak / 10—12 sati
kabinet: Dnevni boravak, Kralja Petra Svačića 1/F, Osijek
kontakt e-mail: jasmin.novljakovic@gmail.com,  telefon: 091 1147777

Jasmin Novljaković, redatelj i glumac, rođen je 2. prosinca 1963. godine u Sisku. Docent je na Odsjeku za kazališnu umjetnost na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku gdje predaje glumu. U počecima svog kazališnog djelovanja vezan je uz kazalište DASKA iz Siska, jedno od najznačajnih amaterskih i alternativnih kazališta 80-ih godina na ovim prostorima. Od 1988. godine glumac je u Poljskoj gdje studira režiju na Kazališnoj akademiji u Varšavi. Nakon povratka u Hrvatsku, 1998. godine, režira oko 40 predstava (između ostalog u HNK-u Split, HNK-u Rijeka, „Gavelli”, IT&D, Kazalištu Vitovitica…). Obnašao je funkciju ravnatelja Doma kulture Sisak u kome pokreće Gradsko kazalište Sisak (2006. – 2010.). S predstavama gostuje od Indije, Ruske Federacije, Norveške, Danske do Njemačke, Austrije, Češke Republike, Mađarske i Rumunjske. Prevodi s poljskog jezika.

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

CV

izv. prof. art. Tamara Kučinović

izv. prof. art. Tamara Kučinović

konzultacije: srijeda 14 – 16 sati
kabinet: Dnevni boravak, Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: tamarakucinovic@gmail.com,  telefon: 098788631

Tamara Kučinović rođena je 12.11.1984. u Zagrebu gdje je od malih nogu pođala Dramski studio Zagrebačkog kazališta mladih. 2004. godine upisuje Umjetničku akademiju u Osijeku, sada Akademiju za umjetnost i kulturu u Osijeku ( smjer gluma i lutkarstvo ), na kojoj je diplomirala 2008. Iste godine svoje školovanje nastavlja na Akademiji kazališne umjetnosti u St. Petersburgu ( smjer redatelj kazališta lutaka ) gdje je diplomirala 2012. godine. Od zavšetka svog školovanja do danas, svoj stvaralački rad ostvaruje kreiranjem mnoštva predstava na područje Hrvatske i inozemstva. Mnoge njezine predstave višestruko su nagrađivane kako na domaćim, tako i na međunarodnim festivalima. 2013. godine zapošljava se na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, na kazalištnom odsjeku ( smjer gluma i lutkarstvo ), 2017. godine postaje docent. 2016. godine sudjeluje u osnivanju Umjetničke organizacije Gllugl sa sjedištem u Varaždinu, čiji je redovan član, te voditelj mnogih programa i predstava.

BIOGRAFIJA  

Bibliografija umjetnika

doc. art. Sanela Janković Marušić

doc. art. Sanela Janković Marušić

konzultacije: srijedom od 13-14 h, ili po dogovoru
kabinet: broj 11, Ulica kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: sjankovicmarusic@aukos.hr,  sanelajmarusic@gmail.com,  telefon: 091 2532 899

Rođena u Vinkovcima 1971. gdje završava osnovnu školu uz koju pohađa studio klasičnog baleta pri Muzičkoj školi ”Josip Runjanin”. U Zagrebu maturira na matematičkoj gimnaziji MIOC, 1990 uz koju se paralelno bavi plesom (balet pri kazalištu Trešnja, suvremenim plesom pri ZKM-u) te je članica plesnog ansambla Liberdance. Sveučilišni studij suvremenog plesa diplomira 1998. na London Contemporary Dance School pri teatru The Place, jednom od najutjecajnih centara suvremenog plesa u svijetu pri Sveučilištu Kent u Canterbury-u, UK.  Tijekom studija surađuje s poznatim plesnim umjetnicima, koreografima i pedagozima: Wayne McGregor, Richard Alston, Sue MacLennan, Susan MacGuire, BiMa Dance company Itd).

Kao koreograf i plesač u teatru The Place, vodećem londonskom centru za suvremeni ples više puta izvodi svoje samostalne koreografije  Optio fundamentalis (1997), Awaiting / Iščekivanje (1999) i Two of me (1999) od kojih su prve dvije koreografije izvedene na 14. i 16. Tjednu suvremenog plesa u Zagrebu. Na Resolution festivalu sudjeluje kao plesač u projektu Tea for two + one u koreografiji Snježane Premuš (1998). U kolaboraciji s Ljiljanom Zagorac i grupom Llinkt surađuje na neovisnom angažiranom plesnom projektu ”Suženi prostor”,  Zagreb, (1999). Potom radi kao nastavnik suvremenog plesa u umjetničkim i plesnim školama u Labinu i Zagrebu.

Dodatno završava 4-godišnju edukaciju iz Psihoterapije pokretom i plesom kreirane prema standardima European Association Dance Movement Therapy EADMT (2014) te jednogodišnji program nastavničkih kompetencija pri Katoličkom sveučilištu u Zagrebu (2015).

U svojstvu umjetničkog suradnika od 2015.  na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, diplomski studij Kazališna umjetnost, smjer: gluma i lutkarstvo (MA) izvodi nastavu scenskog pokreta iz kolegija Majstorska radionica glume (nositelj kolegija Robert Raponja). Sudjeluje u izradi elaborata Poslijediplomskog specijalističkog studija Kreativne terapije iz Terapije pokretom i plesom na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. Naslovno nastavno zvanje docenta iz umjetničkog polja plesna umjetnost i umjetnost pokreta, umjetnička grana scensko kretanje stječe 2017. te na Poslijediplomskom specijalističkom studiju Kreativne terapije postaje nositelj umjetničko-terapijske grupe kolegija i koordinator smjera Terapija pokretom i plesom. Od travnja 2018. zaposlena je kao docentica, predaje i na MA studiju Neverbalnog teatra te je voditeljica Poslijediplomskog specijalističkog studija Kreativne terapije u periodu od 2019-2022.

Umjetničko djelovanje u području scenskog pokreta ostvaruje surađujući s: Teatrom Gavran na predstavi ”Parovi” (Miro Gavran), Zagreb, (2016), u koprodukciji UAOS i grada Veli Lošinj na predstavi ”Mušica” (Angelo B. Ruzzante), 3. Lošinjski književni festival, Veli Lošinj, (2016), u suradnji s Kazalištem Virovitica i Umjetničkom akademijom u Osijeku ostvaruje zapaženu predstavu za mlade ”2:14” (David Paquet) koja osvaja nagradu za najbolju predstavu u cjelini na 17. Festivalu HC Assitej u Čakovcu, redatelj R.Raponja, (2016), ‘Bijela kuga” (D.Habek) – koprodukcija UAOS-a i Kazališta Virovitica  (2018), ”Sanjareva priča” (B. Senker; redatelj:R.Raponja) u Gradskom kazalištu Požega i HNK Osijek, ispitnim predstavama Umjetničke akademije u Osijeku: ”Između zalogaja” (David Ayckbourne), (2016),  ”Lizistrata”(Aristofan),  (2016), ”Pogled kroz tinejđerske naočale”, (2017),  ”Vinski valcer ”(D.Bobić), (2017), ”Mizantrop i ja”(2018) te na 9. i 10. Dioniz festivalu.

U produkciji Muzeja suvremene umjetnosti MSU i Performing arts programa PAP u okviru autorske platforme PAP Tijela #6 i #7 izvodi dva autorska solo performance-a: ”Između / In between” (2021) i ”Pogledaj unutra” / Look inside (2022). Sudjeluje u procesu umjetničkog istraživanja na izvedbi ,,One of the entirely possible timelines” u sklopu Public something u kolaboraciji s koreografom Žak Valenta na Stockholm University of the Arts SKH, Švedska (2023).

Svoje profesionalno umjetničko djelovanje proširuje angažiranjem u široj zajednici gdje primjenjuje terapiju pokretom i plesom u kliničkom radu s različitim populacijama u zdravstvenim institucijama i nevladinim organizacijama promovirajući kreativno-terapijsku dimenziju plesne umjetnosti na šire društveno područje te aktivno sudjeluje i dodatno se usavršava na brojnim međunarodnim konferencijama i simpozijima.

Predsjednica je Hrvatske udruge za psihoterapiju pokretom i plesom HUPPP u 3 mandata, delegat iz Hrvatske pri European Association Dance Movement Therapy EADMT te članica Udruženja plesnih umjetnika Hrvatske UPUH. Certificirani je i registrirani psihoterapeut pokretom i plesom (RDMP) pri HUPPP (Hrvatska udruga za psihoterapiju pokretom i plesom i SPUH (Savez psihoterapijskih udruga Hrvatske).

BIOGRAFIJA

Bibliografija umjetnika

Nastavni materijali

doc. art. Anica Tomić

doc. art. Anica Tomić

Konzultacije: po prethodnom dogovoru mailom

srijeda : 12h-13 h

 

Anica Tomić hrvatska je  kazališna redateljica. Diplomirala je komparativnu književnost i kroatistiku na Filozof­skom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu , te kazališnu režiju i radiofoni­ju na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Bila je sti­pendistica na Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (Amsterdam), potom  Indiane University of Pennsylvania( odsjek režije) , te stipendistica KulturKon­takt Austria — Writers in Residence u Beču. Osnivačica je amaterske kazališne skupine Theatre de femmes, jedne od najznačajnijih grupa alternative devedestih u Hrvatskoj, koja je djelovala od 1995. do 2003. Režira brojne dramske predstave , kao i autorske projekte u hrvatskim i inozemnim kazalištima ( Prešernovo Gledalište Kranj, ,Kraljevsko pozorište Zetski dom,Cetinje, EPK Maribor, EPK Novi Sad, Slovensko Ljudsko Gledališčte Celje,  Schauspielehaus Graz,  Deutsches theatre /Berlin)

Režira kulturna događanja (Europski dan opere, Dan otvorenog trga, Bijele noći, Festival svjetla),  radi kao kazališni pedagog i mentor. Članica je niza stručnih povjerenstava,  izbornica festivala, te članica žirija. Redovito surađuje s dramaturginjom Jelenom Kovačić. Uz aktualizacije klasičnih komada koje nanovo reispisuje, radi i  autorske projekte koji su usko povezanim sa socijalno marginaliziranim pojedincima, skupinama, kao i poziciji žene. U predstavama propituje razne represivne aparate koji se provode nad marginaliziranim skupinama , progovara o različitim problemima koji su  odraz dubokih društveno-ekonomsko-politički iskrivljenih principa koji rezultiraju frustracijom, netolerancijom, strahom, ksenofobijom, vršnjačkim nasiljem, mizoginijom. Angažirana je u borbi za ženska, dječja, ljudska prava. Jedna je od suosnivačica  inicijative #SPASIME, koja uvodi temu obiteljskog nasilja u javni prostor. Dobitnica je tridesetak  nacionalnih i međunarodnih  nagrada za režiju i najbolje predstave države.

Trenutno priprema režiju Nore (Shivan Ben Yishaid)za ansambl Deutches theatra, u Berlinu.

CV

doc. dr. art. Katica Šubarić

doc. dr. art. Katica Šubarić

konzultacije: utorkom/ 14— 16 h
kabinet: Dnevni boravak (prizemlje nastavne zgrade), Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: katica.subaric@hotmail.com, ksubaric@aukos.hr    telefon: 098 921 5834

Katica Šubarić, magistra kazališne umjetnosti (akademska glumica i lutkarica), rođena je 30.11.1989. godine. Doktorirala je na  Doktorskoj školi društveno – humanističkih znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku 2023.godine.  Magistrirala je na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, gdje je trenutno zaposlena u nastavnom zvanju docenta na katedri glume, Kazališnog odsjeka. Sudjeluje na kolegijima Gluma: rad glumca na sebi, Gluma: rad glumca s partnerom, Umijeće javnog nastupa. Uz svoje sudjelovanje na predavanjima, sudjeluje i u brojnim projektima i produkcijama UAOS-a, kao glumica i kao voditeljica projekata, te je 2014. godine dobila priznanje za najboljeg asistenta Kazališnog odjeka za naročiti angažman u umjetničkom i nastavnom radu. Koordinatorica je i umjetnička voditeljica 8., 9. i 10. izdanja međunarodnog festivala kazališnih akademija Dioniz i  umjetnička voditeljica međunarodnog Festivala mladog teatra koji se odvija svake godine u mjestu Bale u Istri. Voditeljica je programa cjeloživotnog obrazovanja – Dramski studio AUKOS. Idejna je nositeljica i organizatorica udruge „Kazališta S.O.S.“ ( Scena Osječkih Studenata) Sudjelovala je na brojnim radionicama i usavršavanjima u Hrvatskoj i inozemstvu (Anticient drama workshop (National theatre of Greece, Atena),  Michael Chekhov Europe Training, Grožnjan, pod vodstvom Ulrich Mayer-Horscha, Suzane Nikolić, Cynthije Ashperger, te Scotta Fiedlinga (Michael Chekhov actors studio, Boston), Masterclass Viktora Rižakova, MHAT (Dubrovnik) i dr. Stipendistica je rezidencijalnog programa Assitej Serbia Next Generation programa održanog u Novom Sadu 2019. godine, te rezidencijalnog programa Next Generation u Kristiansandu, Norveška 2020. godine.

Dobitnica je Nagrade hrvatskog glumišta  2023. godine za ulogu Korine u predstavi Gidionov čvor Johnne Adams, iste godine nagrađena je i nagradom Hrvatskog centra Assitej za najbolju žensku ulogu u predstavi za djecu ili mlade za ulogu Korine u predstavi Gidionov čvor.

Na 11. Međunarodnom festivalu NETA (New European Theatre Action)  u Bugarskoj nagrađena je nagradom za psihološki duboko nijansiranu ulogu i briljantnu partnersku suigru za ulogu Korine u predstavi Gidionov čvor.

Dosada je igrala u brojnim produkcijama domaće i inozemne produkcije.

BIOGRAFIJA 

Assitej  

Bibliografija umjetnika

doc. art. Domagoj Mrkonjić

doc. art. Domagoj Mrkonjić

konzultacije: petak / 13:00 — 15:00 sati
kabinet: br. 5 (Odsjek za kazališnu umjetnost),  Kralja P. Svačića 1/f, 31000 Osijek
kontakt e-mail: domagoj.mrkonjic@gmail.com,  telefon: +385(0)912211131

(r. 1988.) Diplomirao je u 2013. godine na Umjetničkoj akademiji u Osijeku te je stekao zvanje magistra kazališne umjetnosti – akademski glumac i lutkar. Od 2014. godine radi kao asistent na diplomskom studiju glume i lutkarstva, kazališnog odsjeka na Umjetničkoj akademiji u Osijeku (današnja Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku). Osim niza odigranih predstava Virovitici, Vukovaru, Požegi i Novom Sadu, redovito surađuje s HNK u Osijeku. Gostovao je na brojnim lokalnim i međunarodnim festivalima te igrao u filmu “ZG80” redatelja Igora Šeregija. Član je HDDU-a. 2018. Godine nominiran je i osvaja Nagradu hrvatskog glumišta za Najbolje umjetničko ostvarenje – Drama – Sporedna muška uloga. Trenutno je doktorand na interdisciplinarnom doktorskom studiju na Sveučilištu J. J. Strossmayera u Osijeku.

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

doc. art. Nenad Pavlović

doc. art. Nenad Pavlović

konzultacije: petak / 14 — 16 sati
kabinet: broj 6,  adresa: Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: nenad.pavlovic@uaos.hr,  telefon: 00385 91 3308834

Nenad Pavlović rođen je u Puli 16.4.1989. godine, u devetoj godini otkriva kazalište preko dramskog studija INK (Istarsko narodno kazalište) te se upisuje u glazbenu školu Ivan Matetić Ronjgov te završava osnovnu glazbenu školu sa instrumentom: flauta. Završio je Opću gimnaziju Pula te upisuje Umjetničku akademiju u Osijeku gdje je nakon uspješnog magistriranja glume i lutkarstva zaposlen kao asistent iz lutkarstva na raznim kolegijima (no pretežito na: Animacija: lutke na štapu, Animacija: marionete te Majstorska radionica lutkarstvo: Vizualnost kazališta lutaka). Uz svoje dužnosti na nastavi sudjeluje u vođenju programa cijeloživotnog obrazovanja (posebice Dramski studio UAOS) te u raznim organizacijama programa i produkcija UAOS (Umjetničke akademije u Osijeku) kao što je festival Dioniz i Lutkokaz te mnogi drugi. U svojoj je umjetničkoj karijeri sudjelovao u mnogim kazališnim projektima diljem Hrvatske kao izvođač i autor (HNK Osijek, HNK Varaždin, GK Zorin dom, INK Pula, …)

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

doc. art. Selena Andrić

doc. art. Selena Andrić

konzultacije: četvrtak / 14 — 16 sati
kabinet: Dnevni boravak, Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: selena.andric@gmail.com, telefon: 0989090431

Selena Andrić rođena je 10.10.1988. u Vinkovcima. Završila je opću gimnaziju M. A. Reljkovića u Vinkovcima, a potom i Umjetničku akademiju u Osijeku, stekavši titulu mag. glume i lutkarstva. Trenutno je na doktorskom studiju Izvedbene i vizualne umjetnosti u Osijeku. Radi kao asistentica na scenskom govoru i glumi na Umjetničkoj akademiji u Osijeku te glumi u Vukovaru, Vinkovcima, Osijeku, Požegi, Pečuhu… Sudjelovala je na međunarodnom simpoziju za istraživanje govora na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i Ljubljani. Vodila je radionice za učenike i studente na međunarodnim festivalima. Sinkronizirala je film „Imagine“ za otvaranje Motovun film festivala 2013. te glumila u dokumentarnom filmu Veljka Bulajića „Mjesto sjećanja Vukovar“. Tečno govori engleski jezik, a služi se još njemačkim i španjolskim.

BIOGRAFIJA

Bibliografija umjetnika

doc. art. Jelena Kovačić

doc. art. Jelena Kovačić

Jelena Kovačić rođena je 1979. u Zagrebu. Diplomirala je polonistiku i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te dramaturgiju na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Od 1998. do 2002. članica je kazališne skupine Thetare des femmes. Stipendistica je semestralnog boravaka na Universytet Śląski u Katowicama (Poljska, 2002) u sklopu CEEPUS programa, te stipendistica KulturKontakt Austrije-writers in Residence,Vienna (2010). Od svibnja 2016. do svibnja 2018. ravnateljica je Hrvatske drame HNK Ivana pl Zajca u Rijeci, a od 2019. do 2023. podpredsjednica je strukovne udruge SPID (Savez scenarista i pisaca izvedbenih djela). Radi kao dramaturginja, dramska spisateljica i prevoditeljica s poljskog jezika, Kao dramaturginja i autorica surađivala je s mnogim kazalištima (Zagrebačko kazalište mladih, GDK Gavella, HNK Zagreb, HNK Ivana pl Zajca Rijeka, HNK Split, Teatar ITD; DK Trešnja, Gradsko kazalište Lutaka, Split, Kazališna družina Pinkleci, Teatar Exit, Slovensko ljudsko gledališče Celje, Prešernovo gledališče Kranj, Schauspiele Graz itd.) U kazalištu redovito radi s redateljicom Anicom Tomić baveći
se društveno-angažiranim temama, kako u kazalištu za odrasle, tako i u kazalištu za djecu i mlade. Dobitnica je mnogih nagrada poput nagrade Hrvatskog glumišta za dramu Ovo bi mogla biti moja ulica (zajedno s Anicom Tomić), nagrada Marul (Marulićevi dani) za dramaturgiju predstave Leda, nagrada Zlatna Žar ptica (Naj, naj festival) za dramaturgiju predstava Preko sedam mora, preko sedam gora i Moj razred 2.b, nagrada Marul (Marulićevi dani) za dramatizaciju romana Hotel Zagorje (zajedno s Anicom Tomić), Nagrada za najbolji tekst (Dječji kazališni festival Pozorište Zvezdarište, Beograd) za tekst Mala Frida, i drugih. Kao prevoditeljica s poljskog jezika često surađuje s časopisom Kazalište radeći temate iz područja poljskog kazališta i drame, a 2022. godine u njenom je prijevodu izašla knjiga 5 suvremenih poljskih drama (Hrvatski centar ITI, Zagreb).

dr.sc. Igor Tretinjak, predavač

dr.sc. Igor Tretinjak, predavač

konzultacije: četvrtak / 12 — 13 sati
kabinet: broj: 32,  adresa: Trg Svetog Trojstva 3
kontakt e-mail: itretinjak@aukos.hr, telefon: 0912424595

Rođen 1977. godine u Zagrebu. Godine 2005. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu diplomirao je kroatistiku i informatologiju, a 2010. teatrologiju. Godine 2021. na istom je fakultetu obranio doktorski rad s temom „Vizualni aspekti lutkarstva za odrasle u Hrvatskoj“. Od 2014. godine zaposlen je na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku na Odsjeku za kazališnu umjetnost, gdje je trenutno na poziciji predavača. Prije toga, od 2008. do 2014. godine radio je kao novinar na internet portalu tportal.hr, od 2006. do 2008. godine kao profesor hrvatskog jezika u Osnovnoj školi Grigora Viteza, a od 2005. do 2006. kao profesor hrvatskog jezika u Zdravstvenom učilištu.

Bio je voditelj osječkog dijela projekta Kreativne Europe „Kritička platforma suvremenog lutkarstva EU“ (2020.-2023.) u kojemu su uz AUK sudjelovali Lutkovno gledališče Ljubljana iz Slovenije (nositelj) te Kazalište „Lėlė“ iz Vilniusa, Litva i Puppet Animation Scotland iz Edinburgha, Škotska te prvog lutkarskog projekta Akademije u sklopu Kreativne Europe, „All Strings Attached: pioniri europskog lutkarstva“ (2015.-2017.) u kojemu su uz AUK sudjelovali grad Cividale dei Friuli iz Italija (nositelj) te Lutkovno gledališče Ljubljana iz Slovenije i Titeres Etcetéra iz Španjolske. Trenutno sudjeluje u projektu Erasmus+ „Interdisciplinary Puppetry Modules for Art Universities“ (2023.-2026.), u kojemu uz AUK sudjeluju Theater Lilarum GmbH (nositelj) i Akademie der bildenden kunste Wien iz Austrije te Interplay Hungary Egyesület i Magyar kepzomuveszet i egyetem iz Mađarske.

Sudjelovao je na većem broju međunarodnih i domaćih znanstvenih skupova, među kojima na Međunarodnom znanstvenom skupu „Europske odrednice pojma lutke i stručno lutkarsko nazivlje“, Međunarodnom znanstvenom skupu „Drugi Brešanov svibanj“, znanstvenim skupovima „Dani Ranka Marinkovića“, „Dani Hvarskoga kazališta“ i „Krležini dani“, znanstveno-stručnom skupu o Zlatku Boreku i drugima.

Pokretač je i glavni urednik portala o kazalištu „Kritikaz“ (2015.-), glavni urednik Akademijinog online časopisa „Artos” (2017.-), urednik hrvatskog dijela međunarodne platforme contemppupptry.eu te koordinator kritičarskog tima i urednik u regionalnoj platformi „Od malih nogu“. Glavni je urednik znanstvene knjige „Suvremeno lutkarstvo i kritika“ / „Contemporary Puppetry and Criticism“ (Osijek 2022), urednik hrvatskog izdanja časopisa „Lutka: Na rubu“ (Ljubljana, 61/2022.) te autor monografske studije „Fenomen Pinklec – od rituala do igre : 30 godina Kazališne družine Pinklec“ (Čakovec, 2017.). Član je Hrvatskog društva kazališnih kritičara i teatrologa, Hrvatskog centra UNIMA i Umjetničkog savjeta Međunarodnog festivala kazališta lutaka – PIF.

 

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Matea Bublić, asistentica

Matea Bublić, asistentica

konzultacije: ponedjeljak / 14— 16 sati
kabinet: broj: 6,  adresa: Kralja Petra Svačića 1/f
kontakt e-mail: mea.bublic@gmail.com,  telefon: 0919065155

Matea Bublić rođena je 15.9.1994. godine u Virovitici. Osnovnu i srednju školu završava u Daruvaru nakon čega upisuje Akademiju za umjetnost i kulturu u Osijeku. 2017. godine dobitnica  je Rektorove nagrade za izvrsno lutkarsko ostvarenje u završnoj ispitnoj produkciji “Putovanje u središte sebe”. 2018. godine završava studij i postaje Magistrom kazališne umjetnosti – akademska glumica i lutkarica. Iste godine postaje vanjski suradnik, a nakon toga i asistent na kolegijima animacije na spomenutoj Akademiji. 2021. vijeće Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku dodijeljuje joj Priznanje za izuzetan doprinos kreativnom oblikovanju kazališnih umjetničkih projekata. 2022. godine završila je Program pedagoško-psihološke i didaktičko-metodičke izobrazbe na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku.

Dosadašnja kazališna iskustva stekla je kao glumica, lutkarica i asistentica režije i dramaturgije u nekoliko kazališta u Hrvatskoj i inozemstvu.

Osim toga, od 2017. godine, članica je udruge CRVENI NOSOVI klaunovidoktori. Kao klaundoktor nekoliko puta godišnje odlazi na edukaciju u Beč (International School of Humour).

BIOGRAFIJA 

Bibliografija umjetnika

Marijan Josipović, asistent

Marijan Josipović, asistent

Konzultacije:  utorkom od 16 do 17 h, zgrada Kazališnog odsjeka,  soba broj 1

Kontakt: marijan.josipovic2@gmail.com, +385915354935

Marijan Josipović rođen je u Osijeku 9.5. 1995. godine. Diplomirao je glumu i lutkarstvo na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku 2019. Godine.  Kao magistar  glume i lutkarstva izabran je u zvanje asistenta na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku 2021. godine. U suradničkom zvanju asistenta vodi vježbe na Odsjeku za kazališnu umjetnost AUK-a na kolegijma Gluma: glumac i uloga, Gluma: rad glumca s partnerom (radnja), Gluma: dramski lik (biografija), Majstorska radionica: Vizualno kazalište i pokret, Redateljski praktikum 1., Metoda Grotowski.

Dosadašnja kazališna iskustva stekao je u  nekoliko kazališta u Hrvatskoj i inozemstvu. Glumio je u poljskom kazalištu Teatr Osmego Dnia u predstavama „Summit 2.0“ 2016. godine i  „Dzieci Rewolucji“ 2017. godine. Obje predstave gostovale su na brojnim festivalima u Hrvatskoj, Poljskoj, Italiji i Rumunjskoj. U Graskom Kazalištu „Joza Ivakić“ u  Vinkovcima glumio je u predstavama „Macbeth“ redatelja Jasmina Novljakovića  2017. godine,  „Crvenkapica“ redatelja Vladimira Andrića 2018. godine i „Viđenje Isusa Krista u kasarni V.P.2507“ redatelja Jasmina Novljakovića 2021. godine. Dobio je nagradu za najboljeg glumca na Međunarodnom kazališnom festivalu za djecu „ZajeČAR“ 2019. godine za ulogu Vuka u predstavi „Crvenkapica“. Za istu ulogu dobio je nagradu „Joza“ Gradskog kazališta „Joza Ivakić“ u Vinkovcima za najboljeg glumca po ocjeni publike u kategoriji dječjih predstava 2021. godine.  U GKL Split radi kao dramaturg predstave „Mali Rakun“ 2019. godine. Predstava je na Susretu profesionalnih kazališta za djecu i mlade hrvatskog centra Assitej dobila brojne nagrade. Između ostalih za najbolju predstavu u cjelini 2019. godine. U Gradskom kazalištu lutaka Rijeka asistirao je redatelju predstave „Kiša“, Vanji Jovanoviću   2019. godine. U HNK Osijek igrao je u predstavi „Marija Stuart“ redateljice Tamare Damjanović 2019.godine. U Gradskom kazalištu Požega igra u predstavi „Igra ljubavi i slučaja“ redatelja Jasmina Novljakovića 2020. godine. Predstava je dobila nagradu na 13. Festivalu regionalnih kazališta “Prolog“ za najbolju predstavu po ocjeni publike 2020. godine. U Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku oblikovao je svjetlosne efekte za predstavu „Kako je Temnava dobila dan“  redatelja Jasmina Novljakovića 2021. godine. Dizajnirao je rasvjetu na događanju „Drive in kultura u Osijeku“ 2021. Godine. Režirao je „Zimske sage“ u Kulturnom centru u Osijeku 2020. godine, „Metaverse“ u suradnji s Nikolinom Odobašić u KC-u Osijek 2021. godine, „Zmajevi koji ne lete“ za udrugu Oksimoron 2022. godine. Član je Hrvatskog društva dramskih umjetnika od 2019. godine. Vrši dužnost potpredsjenika udruge Oksimoron od 2021. godine.

Biografija 

prof. dr. art. Robert Raponja

prof. dr. art. Robert Raponja

konzultacije: utorkom, od 20 do 21 h
kabinet: soba broj 2
adresa AUKOS
kontakt e-mail: rraponja@gmail.com
telefon: 0992539250

Robert Raponja je rođen u Puli. Na Filozofskom fakultetu apsolvirao je komparativnu književnost i talijanski jezik i književnost 1990., a na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu diplomirao je
kazališnu režiju 1993. godine. U dvadeset sedam godina kontinuiranog profesionalnog rada u kazalištima bio je u različitim statusima – od slobodnog umjetnika preko, umjetničkog voditelja do
ravnatelja kazališta u Puli, umjetničkim voditeljem Osječkog ljeta kulture, direktora drame HNK Osijek ali se uvijek intenzivno bavio dramskom pedagogijom. Osnivač je dramskog studija u Puli
1996., a 1997. godine pokrenuo je MKFM (Međunarodni kazališni festival mladih) – u sklopu kojega je organizirao preko 250 kazališnih radionica te ugostio preko 300 eminentnih kazališnih
pedagoga iz cijeloga svijeta. 2005. osnovao je odgojno-obrazovnu kazališnu Udrugu FERR koja uspješno djeluje, a bio je i predsjednik je katedre Čakavskog sabora za kazalište. Kao pedagog održao je niz radionica u inozemstvu (Sibiu, Zrenjanin, MHAT Moskva, Napulj). Bio je aktivan je u međunarodnim udrugama (ITI, ELIA, Instituto Internacional Del Teatro Del Mediterrano).
Na Umjetničkoj akademiji u Osijeku od 2007. godine zaposlen je kao nastavnik glume. Bio je voditelj Kazališnog odsjeka, prodekan za međunarodnu i međuinstitucijsku suradnju, a trenutno je prorektor za umjetnost, kulturu i međuinstitucijsku suradnju na Sveučilištu Josipa Jurja Srossmayera u Osijeku. Na UAOS je pokrenuo festival kazališnih akademija – Dionizijev festival (2007.), Dramski studio (2008.), a osmišljava i kazališni dio multimedijalnoga projekta Pretapanja. Pokretač je i Festivala mladog kazališta u Balama, gdje se nalazi nastavna baza Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku. Od 1992. godine aktivno režira u prosjeku pet predstava godišnje. Režirao je u svim hrvatskim kazališnim centrima, , u svim zemljama bivše Jugoslavije te u inozemstvu (Sibiu, Pečuh, Korzika, Cluj ). Brojne su režije suvremenih pisaca (T. Šuput, Agamemnonov sin, Varaždin; Darko Lukić, Kraljice, Ljubljana) a njegova režija Lova na medvjeda Tepišara Milice Lukšić uspješno je otvorila scenu Suvremena hrvatska drama Teatra ITD 1992. Iznimno su mu uspješne režije velikih scensko-glazbenih spektakla vezanih uz istarsku povijest (Regnum Novum autora Darka Lukića, Pulisej Borisa Senkera, Valigaštar Tomislava Milohanića, Tanac od mrtvih Danijela Načinovića), kao i “zanemarenih” žanrova poput kabareta kojeg je obnovio u suvremenoj formi
u suradnji s Borisom Senkerom gdje se poigravaju literarnom baštinom (Cabaret ITD, Zagreb, Fritzspiel, Zagreb i Subotica) ili istarskom povijesti u ambijentalnim predstavama (Istarske štorice i 5 Top Hick-Star Girls, Sanjari budućnosti). Dramatizira, piše i režira i predstave za djecu. Dobitnik je nagrade Hrvatskog glumišta u 2010. godini za režiju predstave “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, te pečata Grada Osijeka za doprinos kulturi.

BIOGRAFIJA